Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

İlk Önce Cilt Temizliği

            Şöyle bir düşünün uzun bir tatilden evinize gelmişsiniz. İlk ne yapar hanımlar. Bavullar bir yere dahi yerleşmeden hemen yüzeysel bir temizlik başlar Cildimiz içinde aynen durum geçerli. Cilt Bakımımızda ilk dikkat etmemiz gereken nokta düzenli günlük cilt temizliğidir. Bunu sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yapıp sonrada tonikle silmek olarak yapabilirisiniz. Elbette ki tonik ile temizledikten sonra cildinize uygun günlük bakım kremini sürmeyi asla ihmal etmeyin. 
 


İncele
Saç Bakım

Saç Bakım

Saç Bakım

Yıkama

- Saçın güzel olması için öncelikle temiz olması şarttır. Şampuanınızın etkisini ve genel saç hijyeninizi artırmak için fırçalarınızı sık sık sabun ve sıcak suyla temizleyin.

- Şampuan öncesi saçınızı kir ve tozdan arındırmak için fırçalayın. Şampuanınız daha etkili olacaktır.

- Krem işlemini uygularken,kullandığımız saç kremi herhangi bir bakım özelliği taşımıyorsa saç derisine temas etmeyecek şekilde sadece uç kısımlara uygulayın ve bol suyla durulayın. - Saç derisinin asit seviyesi ciltten daha fazladır. Bu nedenle bazik özellikli sabun saç için kesinlikle tavsiye edilmez. Saç tellerinin kurumasına ve canlı hücrelerin tellerden ayrılmasına neden olur.

- Şampuanın köpürme oranı, içeriğindeki köpürtücü maddelere ve kullanılan suyun sıcaklığına bağlıdır. Ayrıca saç ne kadar kirliyse şampuan o kadar az köpürür. Su ne kadar sert ve kireçliyse, o kadar fazla şampuan kullanmak gerekir. Kısaca köpürme, şampuanın çok fazla temizlediği anlamına gelmez.

 


İncele
Sağlıklı Bir Yaşam İçin 10 Beslenme Önerisi

Sağlıklı Bir Yaşam İçin 10 Beslenme Önerisi

Sağlıklı Yaşam İçin On Beslenme Önerisi

Sağlıklı Bir Yaşam İçin 10 Beslenme Önerisi

Öğün Atlamayın..

Yeterli ve dengeli beslenmek için öğün atlamayın. Çünkü atlanan her öğün bir sonraki öğüne kadar daha çok acıkmanıza ve karşınıza çıkan her yemeği kalorisi yüksek veya düşük, miktarca çok veya az demeden ihtiyacınızdan fazla tüketmenize neden olacaktır.

 


İncele
Güneş Kremleri ve Önemi

Güneş Kremleri ve Önemi

Güneş Kremleri Ve Önemi

Güneş Kremleri ve Önemi 

Güneş sağlıklı bir vücudun düzenli olarak maruz kalması gereken etkenlerden bir tanesi. Atalarımızın da söylediği güneş girmeyen eve doktor girer sözü güneşin genel sağlığımız için önemini kanıtlar derecededir. İhtiyaç duyduğumuz D vitaminine ancak güneş yardımıyla sahip olabildiğimizi ve psikolojik olarak sağlıklı olmanın güneş ışığına bağlı olduğunu da dikkate alırsak güneşin hayatımız için vazgeçilmez olduğunu anlayabiliriz.

Ancak tüm bu olumlu etkilerinin yanında güneş ışığına sürekli ve fazla miktarda maruz kalmak cildimiz için de bir o kadar zararlı. Özellikle zararlı güneş ışınlarını engelleyen ozon tabakasının yıllar içerisinde zarar görmesi nedeniyle günümüzde bu ışınlara çok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor.


İncele
Güzellik Sırları

Güzellik Sırları

Güzellik Sırları

Makyaj

Koyu renkli rujların modası henüz geçmedi ama hepimiz çantamızda bir de parlatıcı taşır olduk. Evden çıkarken ağır makyaj yapmayı sevmeyenlerdenseniz dudaklarınıza bir parlatıcı sürebilirsiniz. Emin olun size çok doğal ve zinde bir görüntü sağlayacaktır. Transparan ama altın ve gümüş pırıltılı farları çok yönlü kullanmanız mümkün. Parmağınızla kolaylıkla uygulayabileceğiniz farlar göz makyajının üzerine aydınlık vermek amacıyla da kullanılıyor. Ya da allık fırçası yardımıyla pırıltılı bir dekolte ve omuz bölgesi elde edebilirsiniz.
 


İncele
Besin Takviyesi

Besin Takviyesi

Besin Takviyesi

Besin Takviyesi

Piyasada birçok gıda takviyesi mevcuttur, fakat bunlar kimin içindir? Bunlar ne zaman faydalı, etkisiz ve hatta zararlıdır? Bu makalede, gıda takviyeleri alma konusunda genel önerileri inceleyeceğiz.

Gıda takviyesi nedir?
Diyet veya beslenme takviyeleri ismi de verilen gıda takviyelerinin ardında yatan fikir, yeterli miktarlarda tüketilmeyen besinlerin tedarik edilmesidir. Gıda takviyeleri, hap, tablet, kapsül, sıvı, vb. formunda sağlanan vitaminler, mineraller, aminoasitler, yağ asitleri ve diğer maddeler olabilir.1 Gıda takviyeleri, çeşitli dozlarda ve farklı kombinasyonlarda mevcuttur. Bununla birlikte, vücudumuzun işlev göstermesi için, her besinden sadece belirli bir miktar gerekmektedir ve daha yüksek miktarlar, daha iyi bir etki yaratmayabilir. Bazı maddeler, yüksek dozlarda olumsuz etki gösterebilir ve zararlı olabilir.  Tüketici sağlığını korumak amacıyla, takviyeler sadece uygun bir günlük doz önerisi ve o dozun aşılmaması için uyarı ifadesiyle birlikte yasal olarak satılabilir.  


İncele
Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu X